Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajská soutěž už zná své vítěze.

17. 8. 2008
Letos se poprvé používalo nové pravidlo ve vyhodnocování celkových výsledků a to sčítání pořadí jednotlivých disciplín. To hodně motalo s průběžnými, ale i celkovými výsledky jednotlivých družstev. FOTKY ZDE

Do Petrovic přijelo deset mužských a pět ženských družstev z celého kraje Vysočina.  Za Pelhřimovsko se zúčastnili ženy z Rohovky a muži z Počátek a z Rynárce. Jako první byla na řadě štafeta 4x100m s překážkami, která probíhala na ještě dosti podmáčené dráze. Po prvním pokusu rohoveckým holkám moc do smíchu nebylo.

První pokus nevyšel

Červený praporek u pásma odpojení nevěstil nic dobrého. Druhá štafeta tedy musela jistit. Pojistila, a to ve velmi pěkném čase 68,98s, který už žádné družstvo nepřekonalo. Na druhém místě se umístily Výčapy s časem 71,53s a třetí Velké Meziříčí s 75,17s. Po štafetách následovalo přestavění dráhy na 100m s překážkami. V této disciplíně nenechala děvčata nikoho na pochybách, že chtějí usilovat o první místo a převálcovala druhé Výčapy o jedenáct vteřin.

Pohled na výsledkovou listinu jednotlivců mluvil sám za sebe: 1. Peťa Čekalová ( 18,94s ), 2. Mirka Ježková ( 18,95s ) a 3. Marťa Kotrčová ( 20,18s ). Druhá trojička našich holek byla v závěsu od sedmého do devátého místa. Další jedničku do pořadí tedy zajistil součet 122,27s před druhými Výčapy 133,64s a třetím Velkým Meziříčím 134,74s.

Následovala přestávka na oběd a po ní již naznačované požární útoky. Jako první šla na plato děvčata z Výčap. Chyba na rozdělovači a výsledný čas 33,70s jistě nebyl podle jejich představ, čímž holkám hodily rukavici. Ty se začaly připravovat hned po nich, ale situaci bohužel nevyužily, ba naopak si ji ještě zhoršily.

Nervy a obavy

Po několika chybičkách a smyčce u pravého proudu se časomíra zastavila na 37,89s.  Následovala děvčata z Boršova, která se časem 28,98s zařadila na první místo v útocích, ale zatím držela naše holky v naději na celkové vítězství. Hasičky z Nové Vsi u Chotěboře zvládly svůj pokus znamenitě a tak po vyslechnutí výsledku od časomíry se naše naděje rozplynuly.
Časem okolo 34s vytvořily mezi námi a Výčapy dvojbodový rozdíl, čímž nás odsunuly na průběžné druhé místo. Smutně jsme uklízeli hadice do káry, když z rozhlasu zazněl ortel, který nám vrátil naději na výhru.

Jelikož zprvu ohlášený čas nebyl oficiální, tak teď zazněl s plnou platností. Červený praporek rozhodčího u terčů znamenal přešlap závodnice a tím i neplatný pokus. Nyní nezbývalo než čekat na výsledek Velkého Meziříčí. Děvčata zvládla svůj pokus na výbornou a časem 25,92s sice vyhrála tuto disciplínu, ale v celkovém součtu nám zajistila první místo.

V mužské kategorii sváděly urputné boje nejvíce Počátky a Moravské Budějovice. Nakonec z boje vyšli vítězně Počátečtí. Štafetou na hranici šedesáti vteřin a to 60,08s, vybojovali první jedničku do součtu. V druhé disciplíně sice po prvních pokusech velké nadšení nepanovalo, ale po druhých pokusech bylo vše jinak a další jednička do součtu byla na světě.

Štěstí nezklamalo

Aby toho nebylo málo, tak počátecký Lukáš Janko ozdobil svým výkonem celé stovkařské dění a udal nejspíše nový rekord dráhy a to časem 16,84s. Součet 109,83s tak stačil na druhé Moravské Budějovice, které měly 110,36s.

Následovaly požární útoky, ve kterých šli na řadu téměř jako poslední. Nastolená situace udávala čas pro první místo a to 27,79s. Tento čas se podařilo nejen pokořit, ale výsledných 25,15s stačilo i na první místo v útocích.

Druhým mužským družstvem z našeho okresu byl Rynárec. Páté místo ve štafetách (68,51s) a sedmé na stovkách ( 123,56s ) ještě mohla znamenat nějaký postup v pořadí, ale diskvalifikace v útoku znamenala celkové sedmé místo. Ale ani tímto výsledkem svůj okres určitě nezahanbili .
Ženy z Rohovky a muži  z Počátek, stejně jako loni, pojedou reprezentovat kraj Vysočina na Mistrovství České republiky v požárním sportu. To se bude konat od 19. – 21. září 2008 v Přerově.

Zde jsou slibované celkové výslekdy.

FOTKY ZDE

(..:fireman:..)