Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petrovické klání bylo pro rohovecké hasiče završeno úspěchem

21. 6. 2009
Tradičním dějištěm krajských kol v hasičských soutěžích jsou Petrovice (okr. Třebíč). V letošním roce reprezentovali okres Pelhřimov ve hře PLAMEN družstva SDH Rohovka a SDH Obrataň. V kategorii Dorostu pak družstva SDH Rohovka (dorostenci) a SDH Křeč  (dorostenky). V kategorii Dorost – jednotlivci pak tito závodníci:

        Dorostenci – Tomáš Štětka (Rohovka), Milan Dvořáček (Křeč), Patrik Aldorf, Jan Bečka (oba Ondřejov) a Tomáš Štefan (Horní Cerekev)

        Dorostenky – Veronika Vacková, Michaela Hejdová (obě Zajíčkov), Martina Kotrčová (Ondřejov) a Michaela Dolejší (Humpolec).

    V sobotu 13.6.2009 probíhaly soutěže ve hře PLAMEN. První disciplínou byl Závod požárnické všestrannosti, která se však družstvům z našeho okresu nevydařila podle jejich představ (zejména střelba ze vzduchovky byla špatná). Rohovka skončila na 5. místě a Obrataň na 4. místě. Následovala Štafeta CTIF na 400 m, v níž skončila Rohovka na prvním místě a Obrataň na místě druhém. Štafeta požárních dvojic- Rohovka 2. místo a Obrataň 3. místo. Štafeta 4 x 60 m – Rohovka 1. místo, Obrataň – 8. místo. Útok CTIF – Rohovka opět 1. místo a Obrataň 2. místo. Požární útok Plamen – Rohovka 3. místo a Obrataň 9. místo. V celkových výsledcích pak skončilo družstvo SDH Rohovka na 1. místě a družstvo SDH Obrataň na 4. místě. Družstvo SDH Rohovka pak bude reprezentovat kraj Vysočina na Mistrovství ČR v celostátní hře PLAMEN, které proběhne ve dnech 1. – 3.7.2009 v Třebíči.

    V neděli do hasičského areálu v Petrovicích přijeli soutěžit dorostenci a dorostenky. Dorostenci z Rohovky vlétli do soutěže jako vítr a na štafetě 4 x 100 m překážek zvítězili. Následoval běh jednotlivců na 100 m překážek. Po součtu časů prvních pěti závodníků byla Rohovka opět na 1. místě. Následovala velice ošidná disciplína a tou je psaní Testu z požární ochrany. Kluci z Rohovky ani zde nezaváhali a po bezchybných testech všech 7 závodníků jim patřilo opět 1. místo. Výsledek požárního útoku ještě mohl ohrozit postup družstva na Mistrovství ČR, ale bezchybným provedením útoku a nejlepším časem nenechali dorostenci z Rohovky nikoho na pochybách, že právě oni jsou v kraji Vysočina letos nejlepší a půjdou bojovat za sebe, za Rohovku i za kraj Vysočina na Mistrovství ČR do Třebíče ve dnech 4. – 5.7.2009.
    Dorostenky z Křeče obsadily při své premiéře na krajské soutěži celkově 4. místo.

    Soutěž jednotlivců probíhala v těchto disciplínách – Běh na 100 m překážek, Test z požární ochrany a Dvojboj. V soutěži dorostenců jsme jako Rohovka měli také svého reprezentanta. Tomáš Štětka se, ač věkem ještě starší žák, postavil svým starším protivníkům směle a celkově obsadil 12.místo, když na stovkách obsadil 11.místo (22,40 s) a ve dvojboji 14.místo (19,95 s), test napsal bez chyby.
    V dorostenkách jsme sice zastoupení neměli, ale výkony závodnic z Ondřejova a Zajíčkova patřily také k nejlepším. Na Mistrovství ČR postupují Martina Kotrčová a Michaela Hejdová.

    Dovolte mi na závěr, abych poblahopřál všem postupujícím a zejména oběma družstvům z Rohovky hodně úspěchů na Mistrovství ČR, poděkoval trenérovi Jirkovi Čekalovi a jeho realizačnímu týmu za vzornou přípravu družstev, jeho rodině za trpělivost a poskytnutí volného času, který věnuje hasičům a v neposlední řadě rodičům závodníků za to, že své ratolesti podporují ve sportovních aktivitách, což není u dnešní mládeže příliš oblíbená činnost.
Jan Čekal ...:text

Výsledky kraje ZDE