Jdi na obsah Jdi na menu
 


Republikové klání dovršeno.

13. 7. 2009

Republikové klání dovršeno……………

Fotoalbum ZDE

 Celkové výsledky MH a dorostu.

          Jak jistě všichni víte, naše družstvo MH  a dorostenců z Rohovky jako krajský vítězové postoupili na mistrovství republiky do Třebíče. To se konalo minulý týden ve dnech 1.7. - 5.7. 2009.

          Mladým hasičům patřili první tři dni, které jim však po stránce počasí vůbec nepřály. Na mistrovství jsme přijeli ve středu dopoledne. Celkem se sem sjelo 15 kolektivů mladých hasičů. Po ubytování , jen tak mimochodem v docela slušné ubytovně, jsme se všichni sešli na stadionu. Po vyslechnutí všech organizačních věcí,  byl v odpoledních hodinách zahájen závod požární všestrannosti. Po odběhnutí asi šesti hlídek se strhl hrozný déšť s bouřkou a závod byl proto zrušen. Po zbytek dne jsme tedy dostali osobní volno. Došli jsme si zahrát jednou boulink, ale pak jsme již odpočívali na ubytovně a čerpali síly na další disciplíny.

          Ani druhý den nebylo počasí o nic lepší. Dopoledne, kdy probíhala přejímka soutěžního materiálu  s tréninky požárních útoků a zkouška s džberovou stříkačkou, bylo nádherně. Po obědě se však zatáhlo a odpolední disciplíny probíhali již za deště. Nejprve se běhal požární útok CTIF. MH zaběhli velice pěkný čas ( 48,51 sek.), ale chyba jednoho překrutu vše zmařila. Dostali 5 trestných bodů a s konečným časem 53,51 obsadili 9 místo. Štafeta CTIF již byla docela pěkná a s časem 70,36 sek. se MH umístnily na 6. místě.

          Třetí den se počasí opakovalo ve stejném scénáři. Dopoledne zaběhli MH velice pěkný čas na štafetě 4x60m. ( 41,91 sek - 6. místo ) a ještě lepší štafetu dvojic (54,05 sek. - 5.místo ). Jako poslední MH čekal požární útok s vodou.  Snad zapracovala nervozita,či práce s jiným sportovním nářadím, požární útok se MH nepovedl a s časem 26,40sek. obsadila 12.místo. V celkovém vyhodnocení , po sečtení všech bodů, naši mladí hasiči obsadili na mistrovství republiky 8.místo.

          Odpoledne se ještě běhalo 60m.s překážkami. Prvních několik závodníků běželo ještě za sucha, ale pak opět začalo pršet a závod musel být dokonce na nějakou dobu přerušen. Počasí se pak již neumoudřilo a tak se disciplína doběhala za deště. Závodilo 52 chlapců a 30 děvčat. U chlapců nejlépe zaběhl Martin Švácha  - 13,79 sek.( 9.místo ), Jan Slavíček - 14,52 sek. ( 20.místo ),Tomáš Štětka - 14,60 sek. ( 21.místo ), Ondra Směták - 15,18 sek. ( 25.místo ), Blažek Lukáš - 15,85 sek. ( 32.místo), Jakub Hron - 16,23 sek. ( 35.místo). V barvách našeho dresu za nás s velkým nasazením bojovali i dvě děvčata  z jiných sborů a to Andrea Hejdová z SDH Zajíčkov a Kristýna Pakostová z  SDH Rynárec. I oni zaběhli velice pěkné časy na šedesátkách. Andrea Hejdová - 14,74 sek. ( 7.místo), Kristýna Pakostová - 15,44 sek. (10.místo ). Za náš sbor jim patří velké poděkování.

          Družstva dorostenců,kteří soutěžili od 4.7. - 5.7- 2009, měli již počasí nádherné. I na jednotlivých disciplínách se jim z počátku vedlo dobře.  Na disciplíně 100m. s překážkami obsadili 6.místo ( 97,22 sek. ), na štafetě 4x100m. se jim též podařilo vybojovat s časem 64,65 sek. také 6. místo. Pak však došlo ke zlomu  a neomluvitelná chyba v testech odsunula dorostence až na poslední místa. Požární útok, který dokáže ještě pěkně zamíchat s celkovým pořadím, se také nepovedl. S časem 48,58 sek. skončili dorostenci na 13. místě. Po sečtení všech bodů se družstvo dorostenců na mistrovství republiky umístnilo na 13. místě, z celkového počtu 15. družstev.

          Nesmím opomenout  velice pěkný čas Stanislava Hladíka,který v našem družstvu dorostenců zastupoval zraněného Jana Štětku a na sportovní disciplíně 100m. s překážkami  jednotlivců, zaběhl velice pěkný čas 17,25 sek. a umístnil se na krásném 2. místě z celkového počtu 145 závodníků.

          Rádi bychom touto cestou poděkovali panu starostovi obecného úřadu  Dobrá Voda Zdeňku Smrčkovi, za finanční podporu při zakoupení slavnostních uniforem pro soutěžící a i všem fanouškům, kteří nás přijeli do Třebíče  podpořit.     

Eva Rysová