Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vydařený víkend.

11. 5. 2009

            První kolo OL MH se uskutečnilo v Počátkách. Zúčastnilo se celkem jednadvacet soutěžních družstev, z čehož byly tři družstva mladších žáků. V prvních pokusech hned jako druhá předvedla Obrataň, že útoky stále umí. Levý terč 15:38s, ale zaváhání na pravém a výsledný čas 19:85s je odkázal na druhý pokus. Rohovka šla na start jako desátá. Hezky rozběhnutý útok a časomíra se zastavila na čase 15:75s, který byl dobrým vstupem do druhého kola. Pod hranici sedmnácti vteřin se časem 16:75s ještě dostali borci ze Zajíčkova.

            V druhém kole již Obrataňští nezaváhali a s časem 16:09s se zařadili na průběžné druhé místo, které už jim vydrželo až do konce závodu. Druhý pokus Rohovky 16:57s už nezaznamenal žádné zlepšení a tak se počítal čas prvního kola. Zajíčkov si také ponechal čas prvního pokusu a celkové třetí místo. V druhém kole si polepšilo družstvo Hněvkovice I časem 18:12s na čtvrté místo a Vokovští dosáhli na páté místo časem 18:37s.

            Jako doplňková disciplína k OL MH v Počátkách je přebor jednotlivců okresu Pelhřimov. Celkem běželo jednadvacet závodníků. Zde se Rohovákům také dařilo na výbornou, o čemž svědčí již první pohled na výsledkovou listinu. Prvních osm míst obsadili borci z Rohovky. Akorát na sedmé místo se probojoval Jiří Smrčka ze Zajíčkova. Jediný „čtrnáctkový“ čas tak předvedl Martin Švácha z Rohovky a to 14:89s.

            Výsledkové listiny OL MH a přeboru jednotlivců naleznete ZDE.

.::.

            Druhou soutěží, na které byli zástupci z Rohovky, byl Český pohár Velkopopovického kozla. První kolo se uskutečnilo již tradičně v Plzni v areálu HZS Košutka. Zde jsme měli pouze dva zástupce. A to Peťu Čekalovou a Pepu Smětáka.

            Jako první byla na řadě mužská kategorie. První pokus a hned dobrý čas pro Pepu, 19:21s. V druhém už se tolik nedařilo a 24:82s již neznamenalo žádný posun kupředu. Čas 19:21s vynesl 58. místo z celkem 123 závodníků. Jako zlatý hřeb dne bylo překonání národního rekordu v podání Jakuba Pěkného z Horního Poříčí časem 15:46s.

            Po vyřazovacích pavoucích následovalo přestavění drah pro ženskou kategorii. Po prvních pokusech byla Peťa časem 18:06s na průběžném prvním místě. V druhých pokusech sice zlepšila, ale 17:96s již stačilo „pouze“ na třetí místo. Ovšem třetí místo zajišťovalo postup do vyřazovacího pavouka. Zde se postupně utkala s Andreou Nolčovou, Klárou Šenkyříkovou a nakonec ve finále s Pavlou Švaříčkovou, kde rozhodla práce na rozdělovači a ta Petě přinesla první místo. Celkem závodilo 99 závodnic.

            Všem Rohoveckým závodníkům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v sobotu při okresním kole MH v Humpolci.

 Výsledky mužů a žen.