Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okresní liga MH v Rohovce

23. 9. 2009

V sobotu dne 19.9. 2009 se konalo v Rohovce poslední kolo OL MH okresu Pelhřimov.

Očekávalo se, že na závěrečné kolo přijedou vesměs všichni, kdo OL soutěží, ale dorazilo pouze 15 družstvev. ale i přesto to byla soutěž velice zajímavá a napínavá až do samého konce. Sice prvenství Rohovky už nemohl nikdo ohrozit, ale boj o druhé až desáté místo byl urputný.

Po skončení soutěže se nejprve odměňovali nejmladší hasič,hasička.Pěkné ceny si převzal Vladimír Komínek ( 7 let ) z SDH Horní Cerekev a Martina Klubálová ( 7 let ) z SDH Vokov. S oceněním se nezapomělo ani na nejlepšího proudaře, jímž byl Ondra Směták z SDH Rohovka ( čas proudu 14,21s.).

Poté se vyhlásily výsledky za umístnění O pohár starosty obce Dobrá Voda pana Zdeňka Smrčky. Na prvním místě s časem 14,57 s. se umístnili MH z SDH Rohovka, na druhém s časem 17,07 s. MH z SDH Vokov ( mladší ) a na třetím místě s časem 17,47 také mladší MH z SDH Čejov.

Své vítěze měla i doplňková soutěž  požární útok CTIF. Na prvním místě s výsledným časem 59,03 s.se umístnili opět MH z SDH Rohovka, druhé místo s výsledným časem 101,32 s. obsadili MH ze Zajíčkova a na třetím místě s výsledným časem 238,28 s. se umístnilo družstvo MH z Křeče.

Na závěr vedoucí RM okresu Pelhřimov pan Zdeněk Smetana vyhlásil  konečné výsledky OL. Na prvním místě se umístnili MH z Rohovky s celkovým součtem bodů 150. Na druhém místě MH z Obrataně s celkovým součtem bodů 116 a na třetím místě MH ze Zajíčkova s celkovým součtem bodů 112.  Z toho vyplývá, že putovní pohár OL MH , který předal osobně starosta okresního sdružení pan Václav Kubiska, si pro tento rok našel své místo u nás v Rohovce.

Touto cestou bych ráda poděkovala některým členům SDH Rohovka, ale i některým místním občanům Rohovky za jejich pomoc při zajišťování samotné soutěže.

Eva Rysová