Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okrskové cvičení ve Vokově

2. 6. 2009
Okrskové cvičení – Vokov – 30.5.2009

 V sobotu 30.5.2009 se ve Vokově konalo okrskové kolo soutěže požárních družstev. Startovalo se v kategoriích  - mladí hasiči (6 družstev), ženy –Hrbáč (3 družstva), ženy Sport (3 družstva), muži Hrbáč (13 družstev) a muži Sport (5 družtev). Soutěž vypukla v 11.45 hod. a jelikož nedorazila družstva MH, která se účastnila Ligy MH v Čejově, rozhodlo vedení soutěže, že začne soutěž dospělých.

Později se ukázalo, že to nebylo právě šťastné řešení, protože konec soutěže dospělých a soutěž MH proběhla za deště. Nicméně nejmladší hasičstvo se s tím vyrovnalo lépe než jejich dospělí rodiče, kteří nevhodným způsobem napadali vedení soutěže. Jelikož výsledky se vyhotovovaly pouze v jednom provedení nemohu zde výsledky uvést. SDH Rohovka si vedlo velice dobře na této soutěži.

V kategorii MH naši zvítězili ve vynikajícím čase kolem 17 s, což v počasí, které panovalo byl úžasný výkon. Ženy a muži z Rohovky se již tradičně zúčastňují pouze soutěží v požárním sportu.

Ženy předvedly velice pěkný a rychlý požární útok a ve své kategorii zvítězily časem kolem 23 s. Muži nasadili do soutěže dokonce dvě družstva. Jedno mladé s věkovým průměrem 16,5 roku a druhé zkušenější s věkovým průměrem 43 let, kdy tento věkový průměr kazil pouze Josef Směták ml. (22).

Obě  družstva se do bojů vrhly odhodlaně s patřičným nasazením, bohužel žádné se nevyvarovalo drobných chyb a časy přes 30 s. obsadili 4. (MLÁDÍ) a 5. (ZKUŠENOST) místo.

Jako starosta sboru bych chtěl Zkušenějším pogratulovat a poděkovat. Věřím, že toto nebyla jejich poslední okrsková soutěž a že se zúčastní i v příštích letech, zejména pak v roce 2011, kdy náš sbor bude slavit 80 let založení.

Na závěr bych chtěl poděkovat družstvům žen a mužů za vzornou reprezentaci našeho sboru a popřát těm, kteří postupují do okresního kola (27.6.2009), hodně zdaru, sportovních úspěchů a trochu toho sportovního štěstí, ať se sejdeme na kraji v Petrovicích.                                                                                                         (JČ)