Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rohovecké stovkování 2009

3. 5. 2009
Pacov/ Další ročník tradiční májové soutěže dobrovolných hasičů se uskutečnil v sobotu v Pacově. Rohoveckého stovkování se zúčastnilo jednapadesát závodníku v kategorii mužů. Na start se postavilo také osmnáct žen. V pořadí již třetí ročník se po loňských dobrých zkušenostech konal opět na pacovském atletickém oválu.
„Závodů se zúčastnili hasiči ze šesti krajů. Přijeli závodníci z Vysočiny, ale například i z Královehradeckého, Pardubického nebo Olomouckého kraje,“ vyjmenoval Jan Čekal z pořadatelského sboru Rohovka s tím, že úroveň a prestiž závodů se s nápadem uspořádat je na umělém povrchu velmi zlepšila.

Počasí po celý den přálo a na pacovském atletickém oválu byly k vidění obdivuhodné výkony. Při překážkovém běhu na sto metrů hasiči zdolávali stěnu, poté s dvěmi hadicemi přeběhli úzkou kladinu. Hadice zapojili do rozdělovače a museli co nejrychleji doběhnout do cíle. Mužské časy na sto metrů přitom pokořily hranici sedmnácti vteřin.

„Nejtěžší je hned první překážka. Překonat dvoumetrovou bariéru, to chce pořádný odraz. Letos se mi to ale docela povedlo, naopak zdržel jsem se na kladině a u rozdělovače,“ zhodnotil svůj běh jeden se závodníků Josef Směták. Ten nakonec nedosáhl na svůj osobní rekord a skončil na osmadvacátém místě.

Nejcennější trofej si odnesl Petr Mařan z HZS Královehradeckého kraje. Zvítězil s časem 16,47 vteřin. Druhý skončil Jakub Paulíček ze Širokého Dolu, třetí byl Pavel Slovák z Meziměstí.

Nejlepší z žen byla Petra Čekalová z pořadatelského sboru Rohovka, která doběhla za 19,48 vteřin. Na stupeň vítězů se postavily i Hana Matyšková a Marcela Rezková.
„Závod je náročný v tom, že jde vlastně o kombinaci atletiky a hasičských dovedností. Závodníci musejí za běhu dobře provést všechny spoje hadic a překonat překážky na trati. Letošní výkony byly ale velice dobré,“ pochválil Jan Čekal.

Dále dodal, že veliký dík patří sponzorům a partnerům, bez kterých by se soutěž nemohla konat.

Výsledky a fotografie se připravují